12. sıradaki UCLA kadınları, USC’yi yenmek için geç kaldı

plantifulsoul

New member
Rayah Marshall köşede durmuş kollarını göğsünde kavuşturmuş onu izliyordu. Orta sahada, Gabriela Jaquez, Londynn Jones’u kucakladı, UCLA birinci sınıf öğrencilerinin yüzlerinde neşe ve rahatlamadan ilham alan gülümsemeler bulunurken, Marshall’ın yüzündeki kaş çatma, bir başka rekabet fırsatının daha ortadan kaybolmasının hayal kırıklığını gösteriyordu.

UCLA, Pazar günü Pauley Pavilion’da USC’yi 61-60 mağlup etmek için dördüncü çeyrekte 12 sayılık bir açıktan geri döndü ve şehirler arası rekabette arka arkaya sekizinci galibiyetini ve bir topla üst üste ikinci rekabet zaferini garantiledi.

12 Numaralı Bruins (14-2, 3-1 Pac-12) USC’yi dördüncü çeyrekte sekizde iki şutla sınırladığından ve zorladıktan sonra kaçtığından, Jones yedek kulübesinden 22 sayı atarak Bruins’e liderlik etti Destiny Littleton’ın son topa sahip olduğu ve zararsız bir geri sayım basketiyle sonuçlanan tartışmalı bir üç sayılık atış.

UCLA hayatta kaldı! Bruins, Destiny Littleton’ın üçü hedeften saptıktan ve Okako Adika’dan bir geri adım attıktan sonra 61-60 kazanmak için 12 sayılık bir açıktan mücadele ediyor. pic.twitter.com/M1OOB5qyxZ

— Thuc Nhi Nguyen (@thucnhi21) 9 Ocak 2023
6.638 kişilik bir sezonun en yüksek seyircisinin önünde kazanılan zaferden sonra, UCLA teknik direktörü Cori Close, John Wooden’ın torunu Cori Andersen ile kısa bir konuşma yaptı. Wooden önce Close ile bağ kurdu, ardından adının Andersen’inkiyle aynı şekilde hecelenmesi nedeniyle bir UCLA asistanı oldu. Close’un Wooden ile yaşayan son bağlarından biri olan Andersen, UCLA koçuna Bruins’in mücadelesinden gurur duyduğunu söyledi.

Close, Andersen’in sözlerini “Ve Inland Empire’dan gelen şu kız,” diye hatırladı, “oldukça iyi.”

Riverside’dan 1,72 boyunda bir şutör guard olan Jones, arka arkaya maçlarda kariyer rekorları kırdı. Birinci sınıf öğrencisi maç için 11’de altı şut attı ve son çeyrekte yedi sayı attı, dördü dördüncü çeyreği açmak için 10-0 UCLA koşusu sırasında. 7:17 kala akrobatik bir turnike ile açığı ikiye indirdi.

Close, “Bu konuda çok heyecanlı,” dedi.

İkinci yarıdaki geri dönüş denemeleri, 15 Aralık’ta Galen Center’da UCLA’ya 59-56’lık bir mağlubiyetle sonuçsuz kaldıktan sonra, Truva atları (11-4, 1-3 Pac-12) geç kalmaya çalıştı. Pazar günü önde. Marshall, ikinci ve üçüncü çeyreklerde 13 sayı atarak USC’nin üçüncü çeyrekte 12 sayılık bir üstünlük sağlamasına yardımcı oldu.

Ancak 1,8 metrelik forvet dördüncü turda golsüz kaldı ve 1:39 kala 15 sayı ve sekiz ribauntla faul yaptı.

Truva atları, açıklanmayan bir sakatlık nedeniyle üst üste ikinci maçını kaçıran lider golcü Kadi Sissoko’dan yoksundu. UC Irvine’den transfer olan guard Kayla Williams, Sissoko’nun yokluğunda sezonun en yüksek 15 sayısıyla oynadı.

USC koçu Lindsay Gottlieb, gözleri sulu ve kırmızı, “Oyuncularımız için mahvoldum,” dedi. “Bir takım böyle bir çaba gösterdiğinde, bunu soyunma odasında kutlayabilmelerini istiyorum ve bunu eve getiremediğimiz için hayal kırıklığına uğradım ve harap oldum. Gerçekten de onları dördüncü çeyrekte bitiş çizgisine getiremedim.”

İlk 14 şutunun 13’ünü kaçırdığı sahada mücadele eden UCLA kıdemli Charisma Osborne, dördüncü atışın 3:31 işaretinde Bruins’i kısa bir şutla bir öne geçirdi. 1 Ocak’ta UCLA’nın Oregon State’e yenilmesinden koruyan omuz sakatlığından sonra ilk maçında 37 dakikadan fazla oynayarak zorlu bir 16’da 2 şutunu dokuz sayı ile bitirdi.