Bill Plaschke en unutulmaz LA Coliseum anlarını hatırlıyor

plantifulsoul

New member
Hepsi görkemli Kolezyum’u selamlıyor, bir asırdır dünyaca ünlü atletlere ev sahipliği yapan Los Angeles dönüm noktasının yüzüncü doğum gününü övüyor.

Mesela, bir son bölge jakuzisindeki striptizciler.

Yıl 2001’di ve yeni başlayan XFL’nin Los Angeles Xtreme’i, ünlü Coliseum peristilinin altında bulunan bir uç bölge jakuzisinden maç izleyebileceklerine söz vererek hayranlarını cezbetmeye çalışıyordu.

Her zaman saygılı bir muhabir olarak, Xtreme’in ev açılışına geldim ve 45 derece sıcaklıkta profesyonel futbolu mayolarıyla sırılsıklam otururken izlemek isteyen tüm içten ruhlarla röportaj yaptım.

Görünüşe göre sadece üç kişi vardı.

Cindy, Shanna ve Roberta.

O öğleden sonra erken saatlerde, hiçbir gerçek hayranın köpüren promosyonlarından yararlanmayacağından haklı olarak endişe duyan bir Xtreme çalışanı, Spearmint Rhino centilmenler kulübünü arayarak bir talepte bulundu.

“Üç striptizciyi buraya getir, hem de hemen.”

Böylece uç bölge direk dansçılarıyla, evdeki en sert atletlerle, Kolezyum’un kesinlikle en tuhaf anlarından biri olan bu olayda dörtte birini bikinilerinin tadını çıkararak geçiren üç kadınla dolup taştı.

Shanna, “Doğruyu söylemek gerekirse biraz saçma oldu,” dedi.

Bu arada, etraflarında, Coliseum’un o zamanki genel menajeri Pat Lynch’in bu rezil resmi açıklamasını ortaya çıkarırken şişe fırlatan, yumruklar atan ve göğüslerini gösteren ve genellikle futbol maçını bir sokak kavgasına çeviren hayranlar vardı.

“Bir USC maçından daha gürültülü değildi” dedi.

Etrafına yayılan şehrin öngörülemeyen tutkularını ve sevimli eksantrikliklerini harika bir şekilde yansıtan muhteşem bir saray olan ilginç Kolezyum’a selam olsun.

Her kral için Rafer Johnson Olimpiyat anı, Pete Carroll’un Truva atları tarafında kaosa neden olan bir ünlü oldu. Anıt, Roy Campanella’yı ciddiyetle onurlandıran 90.000 ışığın her biri için, coşkulu zafer, acı veren başarısızlık ve düpedüz çılgınlıkla dolu eşit sayıda anı barındırdı.

36 yıl önce Times’a katıldığımdan beri, bu insani anlardan bazılarına şahsen tanık olma şansına sahip oldum. Uç bölge jakuzisi bunlardan biriydi. İşte ilk 10’umun geri kalanı.