Lincoln Riley, USC savunmasını güçlendirmek için genç oyunculara güvenmeli

plantifulsoul

New member
Desman Stephens bu noktaya kadar çoğunlukla temizleme görevinde olmak üzere yalnızca birkaç dakika oynamıştı, ancak birinci sınıf defans oyuncusu Cumartesi günü Penn State'in hücumuna hücum hattının üzerinden bakarken, kafasında üçüncü mağlup oyunun gelişmekte olduğunu görebiliyordu. Truva atlarının topun üzerinde üç tane vardı. Sol tarafına iki ahize yığılmıştı ve nikel köşesi yıldırım gibi parlıyordu. Yani Stephens, silah koptuğunda sahanın ortasını kaplamak için aceleyle geri adım atması gerektiğini biliyordu.

Bu kısım, Michigan'daki Clarkston Lisesi'nde her şeyi yapan bir savunma oyuncusu olarak deneyimi bu durumda kendisine çok fayda sağlayacak olan Stephens için sorun değildi. Yine de defans oyuncusu oynamanın inceliklerini öğreniyordu ve USC'nin D'Anton Lynn yönetimindeki savunmasını hâlâ sindiriyordu. Her oyun hâlâ warp hızında uçuyormuş gibi hissettiriyordu.

Ancak defans oyuncuları derinlik tablosundan sinek gibi düşerken, gerçek birinci sınıf öğrencisinin devreye girebileceğine güvenmekten başka seçenek yoktu. Ve USC'nin savunmasının her yerinde derinlik azalmaya devam ederken, bu Lynn'in sahaya koymak zorunda olduğu son sefer olmayacak. birinci sınıf öğrencisine olan inancı.

Bu durumda Stephens, bu güveni büyük ölçüde yerine getirdi ve Penn State pasını almak için mükemmel pozisyona geri adım attı. Lynn, bunun, savunmasının aceleyle geliştirilmesine ihtiyaç duyan bir savunmaya daha sonra fayda sağlayacak türden bir oyun olduğunu söyledi.

Lynn, “Anlaşılabilir ki bu ona çok güven verdi.” dedi.

Lynn, artık en istikrarlı iki oyuncusunun kaybına göğüs germek zorunda olan bir USC savunması için alabileceği tüm özgüveni kullanacak: defans oyuncusu Eric Gentry ve defans oyuncusu Anthony Lucas, ikisi de sezonun geri kalanında elendi. hafta. Lynn'in bu kayıpları tam olarak nasıl atlatmayı planladığı henüz bilinmiyor, ancak bu şüphesiz savunma cephesinde çok daha büyük roller üstlenen Stephens gibi genç oyuncuların akınını içerecek.

Lynn ve antrenör Lincoln Riley, bu hafta USC'nin savunmaya gençliğin aşılanmasının Truva atlarının iki maçlık savrulmasını durdurmaya yardımcı olabileceği umuduyla Maryland'e gitmesi nedeniyle bunu olumlu olarak değerlendirdi.

Bülten

Savaşmaya devam edin! Gerçek bir Truva atı hayranı mısınız?

USC içgörüleri, haberler ve çok daha fazlası için Times of Troy bültenimizi edinin.

E-posta adresini girin

Beni Kaydol

Zaman zaman Haberler'tan tanıtım içeriği alabilirsiniz.

“Şu anda gerçekten başka seçeneğimiz yok, değil mi?” dedi Riley. “Ve bu adamlar perde arkasında gelişiyorlar. Katkıda bulunmaya hazırlar.”

Stephens, USC'nin üçlü defans rotasyonundaki yerini şimdiden sağlamlaştırdı ve ilk oyuncular Mason Cobb ve Easton Mascarenas-Arnold'un arkasında oynadı; genç Devan Thompkins ise geçen hafta USC'nin savunma hattında bir başlangıç oyuncusu olarak ortaya çıktı ve Lucas'ın oyundan ayrılmasının ardından gruba baskı altında liderlik etti.

Kameryn Çeşmesi bu rotasyona en önden adım atabilir. Lynn, 1,80 boyunda, 265 kiloluk birinci sınıf öğrencisinin savunma tarafının hala “çok, çok” ham olduğunu, ancak etkileyici fiziksel becerisiyle kampta dikkatleri üzerine çektikten sonra söyledi. Fountain'ın kendi pozisyonuna ve USC'nin planına dair anlayışı önemli ölçüde gelişti ve bu hafta Maryland'e karşı “biraz zaman alacak” kadar arttı.

Redshirt kıdemli savunma oyuncusu Jamil Muhammad, Fountain hakkında “Oyunu kendisi için yavaşlatmaya çalışırken daha iyi hale geldi” dedi. “Onun için işler henüz tamamen yavaşlamadı çünkü şu anda sağlık açısından gerçekleşen olaylarla olayların akışına giriyor.”

Orta noktada durduğu göz önüne alındığında, öne genç oyuncuların eklenmesi USC'nin pas hücumuna iyi gelebilir. Truva atları, altı maçta sadece altı çuval saydı; bu sayı ulusal çaptaki yedi takım dışında tüm takımlardan daha azdı ve sezonun liderleri Lucas'ı baskılar nedeniyle kaybettiler. USC'nin geçen sezon çuvallarda lideri olan Muhammad, 2024'te henüz bir çentik atamadı.

Şu anda bu sorunlara iyi bir cevap olmayabilir. Ancak Riley, Lynn'in iş başında olması nedeniyle USC'nin savunmasının uzun vadede daha iyi olacağından emin.

Riley, “Bu adamlar ve programımız için bundan pek çok olumlu sonuç çıkacak” dedi. “D'Anton'ın öğretme kişiliğinin, sahaya koyduğumuz 11 oyuncuya uyum sağlama yeteneğinin, onların yetenek setlerinin ve bazı eksikliklerinin bulunduğunu düşünüyorum, bunun burada gerçek bir avantaj olacağını düşünüyorum.”

Muhammed, USC'nin yeni savunma kadrosuyla bu ilerlemeyi bizzat gördü.

Muhammed, “Onların amacı insanları olumlu bir şekilde ateşe atmak” dedi. Öğrenmeni istiyorlar. Senin iyileşmeni istiyorlar. Bu yüzden genç bir adam olarak böyle bir programda fırsatlara sahip olacağınızı düşünüyorum. Sadece onları yakaladığınızdan, fırsatı yakaladığınızdan emin olmalısınız.

Stephens geçen hafta bu anın tadını çıkardı ve arkadan yere düşmeden 42 yarda önce yaptığı müdahaleye karşılık verdi. Bu, birinci sınıf savunma oyuncusu için USC'deki ilk sezonunun nereye gittiğinin doğrulanması açısından önemliydi. Truva atlarının ona güvenmekten başka seçeneği olmasa bile.

Stephens, “Gelişebileceğimi hissettiğim bir yere gitmek benim için her zaman önemliydi” dedi.

“Eziyet ettiğinizde ödüllendirilirsiniz.”