Sesli Arama Özelliği Nasıl Açılır Iphone ?

Firdevs

Global Mod
Global Mod
**Sesli Arama Özelliği Nasıl Açılır iPhone?**

Adım 1: Ayarlar Uygulamasını Açın

Sesli arama özelliğini açmak için iPhone'unuzun ayarlar uygulamasını açmanız gerekir. Ana ekranınızda Ayarlar simgesine dokunarak veya uygulama arayıcısından Ayarlar yazarak kolayca erişebilirsiniz.

Adım 2: Siri ve Arama Seçeneklerine Girin

Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra, Siri ve Arama seçeneklerine girmeniz gerekecek. Bu seçeneği bulmak için Ayarlar ana ekranında genellikle yukarı doğru kaydırmanız veya arama çubuğuna "Siri ve Arama" yazmanız yeterlidir.

Adım 3: "Siri'yi Etkinleştir" Seçeneğini Açın

"Siri ve Arama" seçeneklerine girdikten sonra, "Siri'yi Etkinleştir" seçeneğini bulmalısınız. Bu seçeneği açarak Siri'nin etkinleştirilmesini sağlayacaksınız. Siri'nin etkinleştirilmesi, sesli arama özelliğinin de çalışmasını sağlar.

Adım 4: Sesli Arama için Siri Kısayolunu Ayarlayın

Siri'yi etkinleştirdikten sonra, "Siri ve Arama" menüsünde aşağı doğru kaydırarak "Siri'yi Kullan" seçeneğine ulaşmalısınız. Bu bölümde, Siri için bir kısayol ayarlayabilirsiniz. Genellikle "Ana Ekran" veya "Ana Ekran ve Kenar Düğmesi" gibi seçenekler bulunur. Buradan istediğiniz kısayolu seçerek devam edin.

Adım 5: Siri ile Etkileşime Geçin

Siri'yi etkinleştirdikten ve bir kısayol belirledikten sonra, Ana Ekran veya Kenar Düğmesi'ne basarak Siri'yi çalıştırabilirsiniz. Siri aktif olduğunda, "Hey Siri" veya kenar düğmesine basarak Siri'yi etkinleştirebilir ve ardından istediğiniz komutu sesli olarak söyleyebilirsiniz.

Adım 6: Sesli Arama Yapın!

Artık Siri etkinleştirildi ve hazır durumda olduğuna göre, yapmanız gereken tek şey istediğiniz zaman Siri'ye sesli komutlar vermek. Örneğin, "Hey Siri, Annemi ara" gibi bir komutla Siri'yi kullanarak telefonunuzdan sesli aramalar yapabilirsiniz.

Sesli Arama Özelliği Nasıl Açılır iPhone? konusunda bu adımları takip ederek kolayca sesli arama özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Ancak, herhangi bir sorun yaşarsanız veya ek yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen konuyu daha fazla araştırmak için Apple'ın resmi kaynaklarına veya bir iPhone uzmanına başvurun.